Bostancı Oto Sanayi: İçerenköy Mah. Bostanci Sanayi Sitesi Beyaz Fulya Sk. No:12/1 Ataşehir/i̇stanbul

Tel : 0216 565 22 76
Fax : 0216 565 22 73
hamza@talipotomotiv.com / sefa@talipotomotiv.com

Yedek Parça Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Yedek parça seçimi kısa vadede aynı sorunu yaşamamanız açısından aracınız ile masraflarınızı mimimumda tutabilmeniz konusunda önemlidir. Peki Yedek parça alırken nelere dikkat etmeliyim?

Orijinal mi, Yan sanayi mi?

Aracınıza yedek parça alırken dikkat edeceğiniz en önemli konu hangi kalitede bir parça alacağınızdır. Uzun ömürlü ve aracınızın performansının olumsuz yönde etkilenmemesi için orijinal ya da orijinale yakın bir yan sanayi yedek parça seçmenizi öneriyoruz.

Araştırma

Alacağınız parçaya göre fiyat-fayda dengesini de göz önünde bulundurarak parça ve yedek parça firması seçimini yapmalısınız.

Yedek parçanın satın alınacağı firma

İlk iki maddeyi de kapsayan ve hatta bu başlıktaki seçiminize göre ilk iki maddeyi düşünmemenizi gerektirecek en önemli hususlardan biri de yedek parçayı satın alacağınız firma. Mümkünse ihtiyaç duydukça aynı yedek parça firması ile çalışmaya özen göstermenizi öneriyoruz.

Çalıştığınız yedek parça firmasının müşteri memnuniyetine ne derece önem verdiği, satın aldığınız ama kullanamayacağınız ya da kısa bir sürede üretim hatasından dolayı arızalanan yedek parçayı iade alıp almayacağı parametre olacak konular olarak düşünülebilir.

 

Siz de bu 3 hususa dikkat ederek aracınız için yapacağınız yedek parça alışverişlerinde karşılaşacağınız sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir