Bostancı Oto Sanayi: İçerenköy Mah. Bostanci Sanayi Sitesi Beyaz Fulya Sk. No:12/1 Ataşehir/i̇stanbul

Tel : 0216 565 22 76
Fax : 0216 565 22 73
hamza@talipotomotiv.com / sefa@talipotomotiv.com

Aracınızı Kışa Hazırlayın

Kış ayları hem araç bakımı için hem de kullanımı için sürücülere çeşitli zorluklar oluşturabiliyor. Yağmurlu ve karlı havalarda güvenli yolculuk yapabilmeniz için aracınızın kışa hazır olması gerekiyor. Ekim ayı kışlık kontrolleri ve bakımları yaptırmak için çok uygun bir zaman. Basit, bütçenizi etkilemeyecek birkaç parça ile aracınızı kışa hazırlayabilirsiniz.

Kış aylarında aracımda neleri bulundurmalıyım, hangi bakımları yaptırmalıyım?

 • Antifiriz
  antifiriz-e1348248936509

  Yaz, kış her mevsim aracınızın motor suyunda olması gereken bir katkı maddesidir. Ancak kış aylarının vazgeçilmez bakımıdır. Özellikle gece saatlerinde hava sıcaklığının sıfırın altına inmesi durumunda motorunuz çalışmaz ve ciddi hasarlar verebiliriz. Antifiriz kullanılmayan araçların motor bloklarında ciddi hasarlar meydana gelebilir.
 • Akü bakım-kontrolü ve takviye kablosu
  aku-takviye
  Soğuk kış aylarında yolda kalmamanız için kesinlikle akünüzü kontrol ettirin, gerekliyse değiştirin ve mutlaka aracınızın bagajında bir akü takviye kablosu bulundurun.

 • Kış lastikleri-Zincir ve Stepne
  kis-lastigi

  Islak ve buzlu zeminlerde en önemli husus iyi bir yol tutuşudur. Yalnızca kış aylarında kullanıldığı için daha uzun ömrü olan lastiklerinizi Ekim-Şubat ayları arasında kullanmanızı öneriyoruz. Aracınızda yolda kalmalara karşı mutlaka takoz ve zincir bulundurun. Stepnenizi (Yedek lastik) kontrol ettirin.
 • Donmaya karşı buz çözücü sprey
  buz-cozucu-sprey
  Kış aylarında kar yağmasa bile aracınızın camlarında buzlanmalar olabilir. Daha güvenli sürüş için buz çözücü sprey kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir